2018 елның 26 апреле, пәнҗешәмбе

2018 елның 24 апрелендә Аксубай район мәдәният йортында якшәмбе мәктәбе каршындагы хр.Ф.Тотемский һәм «Антре», «Хайваннар һәм хәйрия» театр студиясе белән берлектә К.Сергеенконың “Сау бул, чокыр”әсәре буенча спектакль күрсәтелде.

26.04.2018

Спектакльдә Аксубай 1нче , Аксубай 2 нче, Аксубай 3нче урта  гомум белем мәктәбе укучылары: Шашин Стас, Шашин Ангелина, Горбатова Анастасия Ильина Дарья, Удиярова Кристина, Удиярова Ирина, Яковлев Арсений, Бакурина Ульяна, Игушкина Алина, Сафронова Анна, шулай ук Аксубай 1нче урта мәктәбе педагог-оештыручысы - Чернышев Анастасия катнашты.

Пьеса кешеләр  арасындагы дуслык мөнәсәбәтләре, бер – беренә ярдәм кулы суза белу, балалачак хыяллары, игелеклелек,  ярдәм һәм мәхәббәт турында барды.