Бүген Аксубай муниципаль район Советының утырышлар залында Аксубай муниципаль район Советының чираттагы егерме икенче утырышы узды.

2018 елның 13 июле, җомга

Аксубай район Советы утырышы эшендә катнаштылар:

Яһудин Шамил Габделхәй улы, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты, ААҖ "Татнефтепром – Зюзеевнефть" генераль директоры, район прокуроры,  бүлеге башлыгы, Россиянең Эчке эшәләр министрлыгының Аксубай районы буенча бүлек башлыгы, 42 депутат, район Советы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасарлары, район Советы һәм Башкарма комитетының  бүлек башлыклары.

Көн тәртибенә кертелгән түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1. «Аксубай муниципаль районының  2018 ел  һәм пландагы 2019 һәм 2020 еллардагы бюджеты турындагы» Аксубай муниципаль район Советының    № 123 нче 15.12.2017елгы карарына үзгәрешләр кертү

2. Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районында хезмәт вазифаларын башкарудагы таләпләрне үтәү  һәм мәнфәгатьләрне җайлау комиссиясе нигезләмәсе турында.

3.Хезмәт вазыйфаларын башкарганда конфликтка китерүче шәхси кызыксынулар турында оешма җитәкчесенә  (учреждение)хәбәр итү  турында.

4. “Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районында яңа редакциядәге муниципаль хезмәт турында”   221 нче номерлы 30.07.2014 елның нигезләмәсенә үзгәрешләр кертү турында.

5. Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль район Советының “Аксубай муниципаль районыны административ комиссиясенең эш регламенты” 15.03.2006 ел N 37 карарына үзгәрешләр кертү.

Утырыш ахырында бүләкләүләр булды:

1. Иваново шәһәрендә узган Г. Д. Заволокинның «Уйнагыз, гармуннар!» XV Бөтенроссия фестиваль – конкурсында  Копанев Е.П.ка   катнашырга ярдәм иткәне өчен Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы Башлыгы Гилманов Камил Камал улы XV Бөтенроссия фестиваль – конкурсының Рәхмәт хаты белән бүләкләнә

2. Г. Д. Заволокинның «Уйнагыз, гармуннар!» XV Бөтенроссия фестиваль – конкурсының  III дәрәҗәдәге  Дипломы белән  Копанев  Евгениий Петрович бүләкләнә

3. Иваново шәһәрендә узган Г. Д. Заволокинның «Уйнагыз, гармуннар!» XV Бөтенроссия фестиваль – конкурсында  Копанев Е.П.ка   катнашырга ярдәм иткәне өчен:

Татарстан Республикасы  Аксубай муниципаль районы мәдәният бүлеге башлыгы Тимирясов Алексей Сергеевич  XV Бөтенроссия фестиваль – конкурсының  рәхмәт хаты белән бүләкләнә.

4. “Халыкка социаль хезмәт күрсәтү өлкәсендә нәтиҗәле эше, ирешкән уңышлары өчен»Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы “Хыял” балалар һәм яшүсмерләр приюты директоры Шарашева Гөлнар Кашафутдиновна Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының мактау грамотасы белән бүләкләнде.

5. Дәүләт Советы Рәисенең рәхмәт хаты белән Аксубай МО РОГО ДОСААФ җитәкчесе Волков Петр Васильевич бүләкләнде.

6. Татарстан Республикасы ДОСААФ Региональ иҗтимагый-дәүләт берләшмәсе рәхмәт хаты белән Аксубай муниципаль районы ветераннар рәисе Бобкова Галина Павловна бүләкләнде.

“Мәдәни һәм социаль әһәмияткә ия булган район чараларын әзерләү һәм үткәрүдә актив катнашкан өчен” Аксубай районы  Башлыгының рәхмәт хаты белән бүләкләнделәр:

• Илшат Исмәгыйль улы Моратшин,

Башкарма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары Аксубай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары;

• Александров Сергей Витальевич,

Аксубай муниципаль районы Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары;

-Тимирясов Алексей Сергеевич,

Аксубай муниципаль районы Башкарма комитетының МКУ «Мәдәният Бүлеге» башлыгы;

• Копанева Ольга Владимировна,     Аксубай муниципаль районы Башкарма комитетының МКУ «Мәдәният Бүлеге» директоры

-  Галина Александровна Сруртдинова,

Аксубай муниципаль районы Балалар сәнгать мәктәбе директоры;

- Идиятуллин  Алим Самигуллович ,

Яңа Үзи мәдәният йорты реңиссеры;

• Сәлахова Ирина Николаевна,

Аксубай муниципаль районы мәдәният йорты методисты;

• Иванов Архип Витальевич,

Урмандеево мәдәният йорты методисты;

- Ильин Андрей Георгиевич,

В.Г.Тимирясов исемендәге 1 нче номерлы Аксубай урта гомуми белем мәктәбенең хуҗалык эшләре буенча директор урынбасары;

-  Коннов Владимир Васильевич,

шәһәр тибындагы  Аксубай поселогы Башкарма комитет җитәкчесе;

• Кәлимуллина Гөлнур Әмирҗан кызы,

Аксубай муниципаль районы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсенең кадрлар буенча консультанты ;

• Канафин Радик Касыймович,

Аксубай муниципаль районы Башкарма комитетының яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге башлыгы;

• Аюпов Фаргать Фоат улы,

ДБПБУ «Аксубай универсаль технологияләр техникумы» директоры;

8. “Сайлауларны оештыру һәм үткәрүдә уңышлы эшләре” һәм “РФ Президенты сайлаулауларында уңышлы эшләре өчен” Аксубай муниципаль районы Башлыгының рәхмәт хаты белән бүләкләнделәр:

• Павлов Александр Владимирович,

Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районының№ 589 участок сайлау комиссиясе рәисе;

• Крмаков Василий Васильевич ,

Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районының№ 570 участок сайлау комиссиясе рәисе;

9. РФ Үзәк сайлау комиссиясе Рәисе Рәхмәт хаты белән бүләкләнделәр:

- Маланчева Галина Ивановна,

Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районыныңтерриториаль комиссиясе рәисе;

• Нургалиев Шәүкәт Хабибрахманович,

Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районының территориаль комиссиясе рәисе урынбасары;

• Леонтьева Татьяна Михайловна,

Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районының территориаль комиссиясе сәркәтибе;