Бүген Татарстан Республикасы  авыл хуҗалыгы һәм азык – төлек министрлыгы министры, премьер министры урынбасары   Марат Әхмәтов эш визиты белән безнең районда булды

2018 елның 17 августы, җомга

Эш сәфәре барышында министр кырларны карады, авыл хуҗалыгы өлкәсе белән танышты, урып-җыю эшләренең барышы, көзге культуралар чәчү җирләренең әзерлеген карады. Җитәкчеләр белән очрашуда урып-җыю эшләре һәм көзге җир эшкәртү мәсьәләләре турында фикер алыштылар. Ашлык бәясе турында сүз алып барылды. «Хәзер бодайның бәясе 8 сум 50 тиен  – 9 сум, өченче класслы ашлык 10 сум, арпа – 9 сум. Бәяләрнең күтәрелүенә ймет бар.Ашлыкны  зур партияләр белән сатарга киңәш итмим. Сентябрь үз төзәтмәләрен кертәчәк», – дип үз фикерен җиткезде  Марат Әхмәтов.