Бүген Аксубай муниципаль район Советының утырышлар залында Аксубай муниципаль районы Советының чираттагы егерме өченче утырышы булды

2018 елның 24 августы, җомга

Аксубай район Советы утырышы эшендә катнаштылар:

Яһудин Шамил Габделхәй улы, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты, "Татнефтепром – Зюзеевнефть"ААҖ генераль директоры, район прокуроры, Россия Эчке эшләр министрлыгының  Аксубай районы буенча бүлек башлыгы, 42 депутат, район Советы, Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасарлары, бүлек башлыклары, Башкарма комитеты һәм район Советы һәм территориаль бүлек җитәкчеләре.

Көн тәртибенә кертелгән түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1.Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы  объектларын 2018 – 2019 еллардагы  җылыту сезонына әзерләүнең  торышы

2. Аксубай муниципаль район Советының 20.12.2005 елгы №18 “Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль район Советының депутатлар статусы турындагы” нигезләмәсенә үзгәрешләр кертү турында.

3. "Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районының мактаулы гражданины” исемен бирү өчен комиссиягә кандиратуралар сайлау, яңа редакциядә.

4. «Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы Мактаулы гражданины» дигән мактаулы исем бирү турында

5. «Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы Мактаулы гражданины» дигән мактаулы исем бирү турында

6. Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы Уставының проекты турында

7. Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы берәмлекләрендә иҗтимагый тыңлаулар (иҗтимагый фикер алышу) оештыру һәм уздыру турында”гы нигезләмәгә үзгәрешләр кертү

8.« Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районында муниципаль хезмәт турында нигезләмә, яңа редакциядә»

9. Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы Советының  № 231 от 29.10.2014 елгы «Вакантлы муниципаль хезмәт һәм  җирле үзидарә органнары хезмәтенә конкурс турындагы “ нигезләмәгә үзгәрешләр кертү.