2018 елның 12 октябре, җомга

Хөрмәтле Аксубай муниципаль районы халкы!

10 октябрьдән Аксубай муниципаль районында пассажирлар ташуның өч муниципаль маршруты ачылды:

1 нче Маршрут:  Аксубай штб – Яңа Ибрай авылы – Аксубай штб

2 нче Маршрут: Аксубай штб – Иске Үзи авылы -  Аксубай штб

3 нче Маршрут: Аксубай штб – Емелькино авылы -  Аксубай штб

Беренче маршрут түбәндәге торак пунктлар аша уза: Аксубай штб – Яңа Аксубай авылы - Кече Аксубай авылы - Яңа Тимошкино авылы - Иске Ибрай авылы - Яңа Ибрай авылы һәм кире юнәлештә.

Икенче маршрут түбәндәге торак пунктлар аша уза: Аксубай  штб – Яңа Аксубай авылы - Кече Аксубай авылы - Яңа Тимошкино авылы - Иске Тимошкино авылы – Беловка авылы – Яңа Үзи авылы – Иске Үзи авылы һәм кире юнәлештә.

Өченче маршрут түбәндәге торак пунктлар аша уза: Аксубай  штп. -  Иске Кармәт авылы-Васильевка авылы - Иске Савруш авылы – Түбән Саурыш авылы - Яңа Татар Адәмсуы авылы – Яңа Чуаш Адәмсуы авылы – Емелькино авылы һәм кире юнәлештә.

Пассажирлар йөртүне " Чирмешән АТП»ҖЧҖ башкара.  Транспорт чаралары сыйфатында «Газель Next " маркалы яңа уңайлы автобуслар кулланыла.

Автобуслар көнгә 2 тапкыр (иртән һәм кич), атнага биш тапкыр (дүшәмбедән җомгага кадәр) йөри.

Шәһәр тибындагы бистәдән 1,3 нче маршрутның иртәнге рейсын җибәрү ноктасы һәм вакыты: Аксубай - " Автовокзал» тукталышы 6.00. Соңгы торак пунктлардан чыгу вакыты – 7.00, Аксубайга килү вакыты-7.45

2 нче маршрутның иртәнге рейсын җибәрү ноктасы һәм вакыты: Аксубай шәһәр тибындагы бистәдән - " Автовокзал» тукталышы 8.00. Соңгы торак пункттан чыгу вакыты – 9.00, Аксубайга килү вакыты-9.45.

Шәһәр тибындагы бистәдән 1,3 нче маршрутның кичке рейсын җибәрү вакыты һәм ноктасы. Аксубай - " Автовокзал» тукталышы 17.30. Соңгы торак пунктлардан чыгу вакыты-18.30, Аксубайга килү вакыты-19.15

2 нче маршрутның кичке рейсын җибәрү вакыты һәм ноктасы: шәһәр тибындагы бистәдән - " Автовокзал» тукталышы 15.00. Соңгы торак пункттан чыгу вакыты – 16.00, Аксубайга килү вакыты-16.45.

Әлеге расписание эксперименталь, алга таба халык ихтыяҗы буенча автобуслар хәрәкәте расписаниесе үзгәртеләчәк һәм халыкка өстәмә рәвештә җиткереләчәк.