2018 елның 12 октябрендә Татарстан Республикасы муниципаль районнары, шәһәр округлары башкарма комитетлары белән республика учреждениеләрендә бухгалтерлык исәбен алуның үзәкләштерелгән системасын кертү һәм хезмәт хакын исәпләү буенча чараларны үтәү мәсьәләсе буенча видеоконференция режимында киңәшмә узды

2018 елның 12 октябре, җомга

Аксубай муниципаль районының Финанс бюджет палатасыннан палата рәисе Сетрова О. П. һәм исәп-хисап бүлеге җитәкчесе Хәмидуллина З. Р. әлеге чарада катнаштылар.

2017 ел өчен еллык хисап (хисап чоры ахырына) мәгълүматлары буенча учреждениеләр киселешендә бухгалтерлык калдыкларын чагыштыру тәртибе турында инструкция һәм үзәкләштерелгән бухгалтер исәпкә алуның яңа системасы мәгълүматлары буенча 2018 елның хисап чоры башына Барс Онлайн бюджеты барлык бюджет учреждениеләренә күчерелгән.