Аксубай муниципаль районының " Хыял” балалар приютында тәрбияләнүчеләр Туган якны өйрәнү музеена экскурсиягә чакырылдылар

2018 елның 15 октябре, дүшәмбе

Аксубай муниципаль районының " Хыял» балалар приютында тәрбияләнүчеләр Туган якны өйрәнү музеена экскурсиягә чакырылды. Экскурсия комсомолның 100 еллыгына багышланган иде, ул быел 29 октябрьдә билгеләп үтеләчәк. Музей экспозициясендә безнең авыл тарихының данлыклы битләре җыелган альбомнар һәм стендлар бар.Музей фондлары даими рәвештә тулыланып тора. Бу музей хезмәткәрләренә Комсомол тарихы турында зур булмаган күргәзмә җыярга мөмкинлек бирде. Ул комсомолның символикасы белән тәкъдим ителгән-ВЛКСМ Уставы, комсомол значогы, комсомол билеты. Комсомол билетын ачып, хуҗасының фамилиясен һәм исемен укып, аның турында күп сөйләргә була, чөнки алар барысы да активистлар иделәр. Комсомол илебез тарихында батырлык һәм Ватанга фидакарь хезмәт итү символы буларак калды. Моны өлкән буын белә. Әмма моны безгә дә, тормышка керүче яшьләргә дә белү мөһим.