2018 елның 17 октябрендә Аксубай муниципаль районы Советында икътисади совет утырышы узды

2018 елның 18 октябре, пәнҗешәмбе

Аксубай муниципаль районы Советы утырышының зур залында район башлыгы К. К. Гилманов, авыл җирлекләре башлыклары һәм муниципаль район территориясендә хакимият органнары структур бүлекчәләре җитәкчеләре катнашында икътисади Совет утырышы узды. Кереш сүз белән Аксубай муниципаль районы Башлыгы Гилманов К. К. икътисади советның әһәмияте турында чыгыш ясады.

Аксубай муниципаль районының авыл җирлекләре киселешендә 2018 елның 9 аенда җирле бюджет үтәлеше турында Аксубай муниципаль районының финанс бюджет палатасы рәисе О. П. Сетрова хәбәр итте.

Аксубай муниципаль районы Башкарма комитетының икътисад бүлеге башлыгы Б. А. Соломонов 2018 елның 8 ае эчендә ирешелгән төп икътисадый күрсәткечләр һәм районның авыл җирлекләре арасында эшмәкәрлекне һәм хуҗалык итүнең кече формаларын үстерү буенча эш анализы турында чыгыш ясады.

Икътисади совет нәтиҗәләре буенча карар кабул ителде:

- салымнар һәм җыемнар җыю буенча эшне көчәйтергә;

- 2018 елда үзара салым акчаларын үзләштерүне тизләтү;

- Аксубай муниципаль районы территориясендә кече һәм урта эшмәкәрлекне үстерү буенча эшне активлаштыру.