19 октябрь көнне район мәдәният йортында «Беләсең әле...»ретро – концерт булып узды

2018 елның 21 октябре, якшәмбе

"Кайвакыт безнең тормышта барысы да кинодагы кебек бара, әмма кинода да тормыштагы кебек үк була!».

19 октябрь көнне район мәдәният йортында «Беләсең әле...» ретро – концерт булып узды.

Чарада ТР Аксубай муниципаль районы башлыгы Камил Гилманов һәм районның күп кенә җитәкчеләре катнашты.

Музыка юнәлешләре, стильләр һәм жанрлар төрлелеге белән аерыла торган җырлар бар. Аларны һәрберебез белә. Гаилә табыннарында , учак янында җырлаганнар. Әлбәттә, бу-совет фильмнарындагы бик матур һәм шундый якын җырлар: «Рәхим итегез», «Кызлар», «Джентельментларның уңышлары», «Төрле язмыш», «Стряпуха», «Була алмый», «Хезмәт романы», «Кавказская пленница», «Хатын-кызлар», «Карнавал», «Санникова җире», «Самогончылар», «Мәхәббәт һәм Күгәрчен», «Кубан казаклары», «Иван Васильевич һөнәрен алыштыра».

Аларның барысында  да бар: җылылык, искиткеч актерлык уены һәм, әлбәттә, матур музыка. Әлеге фильмнар бер генә  тамашачыны да битараф калдырмый.

21 октябрь көнне Ретро – концертка килгән тамашачылар нәкъ менә шушы дөньяга бик шат хисләр белән кереп китте. Артистлар чыгышы вакытында экранда яраткан фильмнардан кадрлар трансляцияләнде.

Тамашачылар лирик композицияне тыңладылар.. Күп кенә фильмнар күптән инде зур юбилейларны бәйрәм итәләр, ә аларның җырлары бәйрәмнәрдә, концертларда, мәйданнарда онытылмый.

Район мәдәният йорты сәхнәсендә кинофильмнардан яраткан җырлар башкарылды. Рольләрне искиткеч башкардылар: Ольга Копанева, Юрий Лаврентьев, Ирина Сәлахова, Сергей Ильин, Марина Царегородцева, Алексей Дмитриев, Анатолий Сидоров, Римма Зольникова, Василий Воронин, Александр Глазков,Наталья Егорова, Оксана Ильмухина, Эдуард Ильин, Фәнис Низамов, Надежда Мишина, Илхат Фәизов, Татьяна Григорьева, Архип Иванов, Елена Охотникова, Любовь Леонтьева, Андрей Громов.

Концерт программасы 28 номердан торды, аларның һәркайсы искиткеч иде.  Барысы да эмоциональ заряд һәм уңай эмоцияләр алды. Режиссерлар: Наталья Егорова, Марина Царегородцева. Светорежиссер: Андрей Ондиков. Тавыш Режиссеры: Алик Большов.

Тавыш режиссеры ярдәмчесе: Светлана Убейкина. Видеооформление: Александр Панюков, Надежда Мишина.

Рәсмиләштерү: Җәмил Гайфуллин.

Костюмнар: Наталья Шишкина, Людмила Докторова.

Әзерлек костюмнар һәм реквизит:

Людмила Нестеркина.

Фотооператор: Ирина Макарова.

Видеооператор: Андрей Пикалов.

Сәхнә хезмәткәрләре: Сергей Крайнов, Минсәгыйр Нурхамәтов.

Концертта катнашкан һәркемгә зур рәхмәт; энтузиазм, талантыгыз, иҗатыгыз өчен рәхмәт! Тамашачыларыбызга көчле алкышлар, күтәренке кәеф һәм йөрәк җылысы өчен рәхмәт белдерәбез.