Инвалидларны пенсия белән тәэмин итү мәсьәләләре буенча кайнар линия

2018 елның 5 декабре, чәршәмбе

2018 елның 6 декабрендә Россия Федерациясенең Татарстан Республикасы буенча бүлекчәсе Халыкара инвалидлар көненә багышланган инвалидларны пенсия белән тәэмин итү мәсьәләләре буенча бушлай кайнар линия ача.

Бу көнне 10.00 сәгатьтән 16.00 сәгатькә кадәр бөтен Татарстан Республикасы буенча 8-800-100-26-27 бушлай кайнар линия телефоны эшләячәк. Пенсия фонды бүлеге белгечләре гражданнарга айлык акчалата түләү, инвалидлык буенча пенсия рәсмиләштерү һәм эшкә яраксыз гражданнарны, инвалид балаларны карау буенча түләү мәсьәләләре буенча консультация бирәчәкләр.

Шулай ук исегезгә төшерәбез, Татарстан Республикасы буенча Россия Пенсия фонды Бүлегенең контакт-үзәге телефоны дүшәмбедән пәнҗешәмбегә кадәр 9.00 сәгатьтән 18.00 сәгатькә кадәр, җомга көнне 9.00 дән 16.45 сәгатькә кадәр, ял һәм бәйрәм көннәреннән тыш, төшке ашка 12.00 дән 12.45 сәгатькә кадәр