Казанда традиция буенча Аксубай якташлар очрашуы 2019 елның 6 апрелендә узды

2019 елның 11 апреле, пәнҗешәмбе

Тамырыңны хәтерлә

Татарстанның Аксубай муниципаль районыннан чыккан якташлар җәмгыяте-кече Ватанга мәхәббәт белән берләшкән оешма. Аксубай якташлыгы-район үсеше белән бәйле күп кенә проектлар һәм файдалы инициативалар, балаларга, инвалидларга социаль ярдәм күрсәтү, сәламәтлек саклау, мәгариф, мәдәният һәм спорт учреждениеләренең матди базасын ныгыту. Ул Татарстанда беренчеләрдән булып оештырылган, иң актив һәм нык бердәм коллективларның берсе булып тора. Аның вәкилләре үзләренең кече ватаннары белән горурланалар, аның җиңүләренә чын күңелдән шатланалар һәм аның үсешенә һәм чәчәк атуына лаеклы өлеш кертәләр.

Ел саен якташлык бик күп әһәмиятле һәм якты чараларны башлап җибәрә, алар арасында барлык теләүчеләр дә чакырыла торган якташларның гомуми форумы да бар. Очрашулар тулы аншлаг белән үзешчән сәнгать артистлары чыгышлары белән үрелеп бара. Концерт программасында Аксубай муниципаль районының мәдәният хезмәткәрләре һәм балалар сәнгать мәктәбе укучылары катнашты.