Хөрмәтле Аксубай халкы! Сезне Халыкара гаилә көне белән чын күңелдән котлыйм!

2019 елның 15 мае, чәршәмбе

Элек-электән гаилә кеше җәмгыятенең төп байлыгы, рухи, милли һәм мәдәни традицияләрне саклаучы булган. Ныклы, сәламәт гаилә-ул көчле илнең байлыгы. Нәкъ менә шуңа күрә дәүләтнең социаль сәясәтенең төп юнәлешләренең берсе традицион гаилә кыйммәтләренә ярдәм итүдән гыйбарәт.

Татарстанда гаилә мәнфәгатьләрендә гаиләгә ярдәм итү һәм аны ныгыту, гаилә кыйммәтләрен торгызу, балалар туу, тәрбияләү, уку һәм ял итү өчен шартлар булдыруга юнәлтелгән дәүләт программалары комплексы тормышка ашырыла.

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, Татарстан бу мәсьәләдә алга таба да алга китте һәм авыл җирендә яшәүче хатын-кызларга өстәмә бер тапкыр бирелә торган ярдәм кертте. 2018 елның 1 гыйнварыннан гаилә бюджеты дәрәҗәсенә карап, беренче яки өченче бала туган өчен 50 меңнән 100 мең сумга кадәр акча бирелде.

Бу якты бәйрәм көнендә мин үз балаларын гына түгел, тәрбиягә алган балаларны да, күп балалы гаиләләрне дә, күпъеллык гаилә тормышы стажы булган гаилә парларына да, шулай ук яшь парларга да, җәмгыять ячейкасын булдырырга җыенучыларга да чын күңелдән рәхмәт белдерәм һәм бәхет телим.

Һәр гаиләдә мәхәббәт һәм гармония, хөрмәт һәм үзара аңлашу, бәхет һәм иминлек хөкем сөрсен!

Аксубай муниципаль районы башлыгы К. К. Гилманов