Җыр смотр-конкурсы

2019 елның 16 мае, пәнҗешәмбе

Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 74 еллыгын бәйрәм итү кысаларында 3 нче Аксубай урта мәктәбенең 4-8 нче сыйныф укучылары арасында традицион строй җырлары смотр-конкурсы узды. Бу чарада барлыгы 15 команда катнашты. Отрядлар ярышына ТР Үзәк хәрби округы инспекторы генерал-майор А. П. Молоствов, «Мәгариф бүлеге» башлыгы урынбасары Идиятова Г.Р., педагогик хезмәт ветераны Галиуллин И. А. бәя бирде. Барлык командалар да лаеклы чыгыш ясады һәм әзерлекнең югары дәрәҗәсен күрсәтте. Жюри карары буенча җиңүчеләр ике яшь категориясендә билгеләнде: 4-5 сыйныфлар һәм 6-8 сыйныфлар.

Смотр-конкурс нәтиҗәләре түбәндәгечә билгеләнде: 4-5нче сыйныф укучылары арасында беренче урынны 5в сыйныфы, икенче урынны 4б сыйныфы һәм өченче урынны 4нче сыйныф укучылары алды.

6-8нче сыйныфлар төркемендә 7а сыйныф командасы җиңүче булды. Икенче һәм өченче урыннарны 8а һәм 7 б сыйныф укучылары алды. 5в сыйныф укучы Сөләйманкин Данил һәм 4б сыйныф укучысы Черникова Регина отряд командирлары арасында  аерым билгеләп үтелде.