2019 елның 8 июле, дүшәмбе

2019 елның 6 июлендә Татарстан Республикасы ДОСААФ Аксубай җирле оешмасы командасы Яшьләр көненә багышланган районара картинг ярышларында катнашты.

Ярышларны оештыручылар: Татарстан Республикасы Чирмешән районы буенча Россия Эчке эшләр министрлыгы идарәсе, Россия Эчке эшләр министрлыгының Чирмешән районы буенча идарәсенең ЮХИДИ бүлекчәсе, Татарстан Республикасы Чирмешән муниципаль районы Башкарма комитетының яшьләр һәм спорт бүлеге.

Егетләр шәхси зачетта «Xonda GX - 200» сыйныфларының «Стандарт» төркеме карталарында, 7 яшьтән 14 яшькә кадәрге яшь төркемнәрендә һәм «Xonda GX - 270» яшь төркемендә, 14 яшьтән 16 яшькә кадәрге балалар арасында көч сынашты.

ТР ДОСААФның Аксубай җирле оешмасын пилот Кашафетдинов Альберт «Honda GX - 200» класслы картада һәм Львов Владимир «Xonda GX - 270 " класслы картада тәкъдим итте.  Балалар үз сыйныфларында яхшы нәтиҗәләр күрсәттеләр, бу югары һәм сыйфатлы әзерлек турында сөйли.