I яшьләр туристлык форумын үткәрү турында

2019 елның 15 июле, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы һәм «Visit Tatarstan» рәсми туристлык бренды (Татарстан Республикасы туризмны үстерү үзәге) ярдәмендә 2019 елның 5-9 августында беренче тапкыр Татарстан Республикасының Болгар шәһәрендә яшьләр туристлык форумы (алга таба – Форум) узачак.

Форумда 18-30 яшьлек Россия һәм чит илләрдән 350 дән артык катнашучы, шулай ук 75 Россия һәм чит ил спикеры, экспертлар: туристик компанияләр һәм туроператорлар, әйдәп баручы медиа - һәм трэвел-блогерлар, инвесторлар һәм IT-компанияләр, HoReCa һәм туризм өлкәсендә хакимият органнары вәкилләре, кунакчыллык экспертлары һәм һөнәри сәяхәтләр катнашачак.

Яшьләр арасында эчке туризмны үстерү, туризм өлкәсендә яшь эшкуарларга ярдәм итү, туризм һәм сәяхәтләр өлкәсендә сыйфатлы һәм кызыклы контент булдыру буенча трэвел-блогерлар әзерләү һәм укыту, Россиянең аз билгеле булмаган туристик локацияләренә туристлар агымын җәлеп итү максатында территорияләрне үстерү буенча яңа проектлар һәм вакыйгалар булдыру форумның төп бурычлары булып тора.

Форум программасы лекцияләр һәм мастер-класслар, интерактив сессияләр һәм гамәли дәресләр, open-air, квестлар, фудкорт һәм флешмобларны үз эченә ала.

Форум эше түбәндәге юнәлешләр буенча оештырылачак:

туризм һәм кунакчыллык индустриясе өлкәсендә стартаплар;

туризмда медиа: интернет, ММЧ һәм трэвел-блогинг;

вакыйгалар туризмы һәм территорияләрне үстерү.

Форумга гаризалар 2019 елның 24 июленә кадәр форум сайтында кабул ителә youthtourforum.ru шулай ук «Россия яшьләре» автоматлаштырылган мәгълүмат системасында (myrosmol.ru/measures/view/30684).

Форумда катнашучылар белән эшләү буенча координатор Ренат Павлова тел.: 8 (987) 271-51-81.