Күчеш чоры белән бәйле иминият пенсиясен билгеләү мәсьәләләре буенча кайнар линия

2019 елның 31 июле, чәршәмбе

Аксубай районында клиентлар хезмәте (бүлек хокукларында) 31 июльдә Россия Пенсия фондының Татарстан Республикасы буенча бүлеге күчеш чоры белән бәйле рәвештә иминият пенсиясен билгеләү мәсьәләләре буенча бушлай кайнар линия ача дип хәбәр итә.

Бу көнне, 10.00 сәгатьтән 16.00 сәгатькә кадәр бөтен Татарстан Республикасы буенча бушлай кайнар линия телефоны 8-800-100-26-27 эшләячәк. Пенсия фонды бүлеге белгечләре 2019 елда 55 яшькә җиткән (хатын-кызлар) һәм 60 яшькә җиткән (ир-атлар) өчен яңа нигезләр буенча картлык буенча иминият пенсиясен билгеләүгә кагылышлы сорауларга җавап бирәчәкләр.

«Мир» Бөтенроссия яшьләр иҗтимагый оешмасы җитәкчесе К.П. Федосееваның 10.07.2019 ел, №157/78 хаты нигезендә түбәндәгеләрне хәбәр итәбез.

2019 елның ноябрендә Россия халкына игелекле эшләр өчен ел саен бирелә торган сигезенче мәртәбә дөнья премиясен тапшыру тантанасы узачак, аны «МИР " Бөтенроссия яшьләр иҗтимагый оешмасы оештыра.

Дөнья премиясе-ул ел саен уздырыла торган бәйге, ул актив тормыш позициясе игелек идеясенә ия булган кешеләрне ачыкларга тиеш. Премия-илебезнең тынычлык эшенә керткән өлеше игътибардан читтә калырга тиеш булмаган хәзерге һәм киләчәк геройларына рәхмәт белдерү ысулы.