Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы " Иң яхшы комбайнчы "конкурсын игълан итте

2019 елның 1 августы, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, комбайнчы һөнәренең абруен һәм абруен арттыру, 2019 елда урып-җыю кампаниясендә югары күрсәткечләргә ирешкән комбайнчыларны бүләкләү, шулай ук оператив һәм сыйфатлы уңыш җыеп алу, Татарстан Республикасы агросәнәгать комплексында урып-җыю техникасын нәтиҗәле файдалану максатларыннан "Иң яхшы комбайнчы"конкурсын игълан итте.

Быел Министрлыкның конкурс комиссиясе республикада һәм район дәрәҗәсендә иң зур ашлык суктыру һәм ТР да иң зур чабу мәйданы күрсәткечләре буенча 500 җиңүчене билгеләячәк. Урып-җыюда иң югары нәтиҗәләргә ирешкән 280 комбайнчы 60 мең сум күләмендә премия белән бүләкләнәчәк. Шулай ук чапкыч төркемнәре буенча иң күп чабу мәйданы буенча 20 механизатор 60 мең сум күләмендә премия алачак. Шулай ук конкурс нәтиҗәләре буенча районнарда 200 иң яхшы комбайнчы 35әр мең сум премия алачак. ТР Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы конкурста барлыгы 500 җиңүчене билгеләячәк.