Бүген Советның утырышлар залында мобиль комплекс эшен оештыру буенча эшлекле киңәшмә узды

2019 елның 10 октябре, пәнҗешәмбе
 Бүген Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының "Республика клиник хастаханәсе» ДАССОсы район җитәкчелеге һәм хезмәтләре белән бергә Аксубай районында мобиль комплекс эшен оештыру буенча эш киңәшмәсен уздырдылар. Киңәшмәдә түбәндәге мәсьәләләр каралды: 1. Пациентларны мобиль сырхауханәнең урнашу урыннарына маршрутлаштыру; 2. Башлангыч консультация һәм мобиль сырхауханәнең табиб-белгечләренә (кардиолог, эндокринолог, невролог, хирург, офтальмолог); 3. Мобиль поликлиниканы электр белән туклануга тоташтыру өчен техник шартлар 380В; 4. Күчмә бригада хезмәткәрләрен тукландыруны тәэмин итү; 5. Мобиль поликлиниканы көндәлек җыештыру белән тәэмин итү; 6. Участок терапевты һәм ФАП фельдшерының район халкына медицина ярдәме күрсәтү процессында катнашуы.