Гражданнар оборонасы буенча өйрәнүләр

2019 елның 11 октябре, җомга

Гражданнар оборонасы Җитәкчесе – Татарстан Республикасы Премьер-министры А.В. Песошинның 2009 елның 9 сентябрендәге 12 номерлы боерыгы нигезендә республикада 2019 елның 1 октябреннән 1 ноябренә кадәр Гражданнар оборонасы айлыгы үткәрелә.

Узган атнада Аксубай районында гражданнар оборонасы буенча өйрәнүләр узды. Районның гражданнар оборонасы хезмәтләренең һәм формированиеләренең әзерлеген Гражданнар оборонасы һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгы бүлеге начальнигы урынбасары Гареев Н.М. һәм аның ярдәмчеләре тикшерде.

Өйрәтүләрдә районның барлык хезмәтләре һәм гражданнар оборонасын формалаштыру, шул исәптән штаттан тыш формалаштыру – ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының «Федоровский картлар һәм инвалидлар интернат йорты» дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе базасында төзелгән кием-салымны йогышсызландыру станциясе катнашты. ГО буенча өйрәнүләр барышында командир Руфил Дәүләтшин җитәкчелегендәге штаттан тыш формирование әгъзалары тикшерү уңышлы үтте. Наил Гәрәев йомгаклау докладында районның барлык службалары һәм гражданнар оборонасы формированиеләре куелган бурычны үтәргә әзер, дип билгеләп үтте.