Татарстан тасмасы» акциясе

2019 елның 7 ноябре, пәнҗешәмбе

06 ноябрь көнне район яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге, «Җиңү волонтерлары» Бөтенроссия иҗтимагый хәрәкәте активистлары белән берлектә, Аксубай ш. т. п. урамнарында Татарстан Республикасы Конституциясе көне уңаеннан тасмалар-триколор тараттылар.

Балалар гражданнарны бәйрәм белән котлау һәм аларга триколор-тасмалар тапшыру өчен урамнарга чыктылар.

Исегезгә төшерәбез, Конституция 1992 елның 6 ноябрендә Югары Совет сессиясендә кабул ителгән иде. Документ регион үсеше өчен зур мөмкинлекләр ачты. Бу-Татарстанның гамәлдәге сәясәтчеләр, хокук белгечләре һәм галимнәр бәяләмәләре нигезендә язылган беренче Төп законы.

Төп закон Татарстанның күпмилләтле халкын хакимиятнең бердәнбер чыганагы итеп билгеләде, гражданнарның гражданлык, этник һәм социаль тигезлеген законнар белән ныгытты, аларның хокуклары һәм бурычлары бердәмлегенең аерылгысызлыгын тәэмин итте.