Пенсия фондының күпчелек хезмәтләрен шәхси кабинет аша алырга мөмкин

2020 елның 26 марты, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Аксубай районында клиентлар хезмәте (бүлек хокукларында) барлык гражданнарга, аеруча өлкән яшьтәге кешеләргә, җәмәгать урыннарына сирәгрәк барып, коронавирус инфекциясе йоктыру куркынычын киметү өчен, шәхси кабинет аша дәүләт хезмәтләре артыннан дистанцион рәвештә мөрәҗәгать итәргә тәкъдим итә.

Россия Пенсия фондының теләсә нинди хезмәте өчен бүген Фонд сайтында яки дәүләт хезмәтләре порталында Шәхси кабинет аша мөрәҗәгать итәргә мөмкин. Кабинет сервислары РПФ эшчәнлегенең һәм гражданнарга бирелә торган түләүләрнең күпчелек юнәлешләрен колачлый, шуңа күрә кабинетны пенсионерлар гына түгел, пенсия формалаштыручы яки башка социаль түләүләр алу хокукына ия кешеләр дә куллана ала.

Пенсионерлар һәм пенсионерлар кабинет аша кирәкле белешмәләр ала алалар, шул исәптән башка оешмаларга дистанцион рәвештә тәкъдим итү өчен дә. Кабинетта эшләүче россиялеләргә пенсия коэффициентлары, тупланма, стажлары һәм эш бирүчеләрнең пенсиягә күчүләре турында мәгълүмат бирелә.

Ана капиталы сертификаты булган гаиләләр кабинетта акчаларны тоту һәм аларның актуаль суммасы турында мәгълүмат табачаклар.

Электрон кабинет шулай ук РПФның күпчелек түләүләрен рәсмиләштерүне сорап мөрәҗәгать итәргә һәм аларны бирү белән идарә итәргә мөмкинлек бирә. Мәсәлән, пенсияне китерү ысулын үзгәртү яки социаль хезмәтне акчалата компенсациягә алыштыру турында гариза бирергә.

Кабинет аша пенсионер, инвалид бала яки инвалид баланы беренче төркем балачактан тербиялеу буенча тулеулерне рәсмиләштерерге була. Түләү билгеләү һәм карау өчен ризалык турында кирәкле электрон гаризалар кабинетта тормышка ашырылды. Димәк, анда шулай ук законлы вәкил-ата-ана, уллыкка алучы, опекун яки попечитель затыннан гариза бирү мөмкинлеге дә бар.

Шулай да Пенсия фондының территориаль офисына барырга кирәк булса, билгеләнгән вакытка килергә һәм чиратка басмаска кирәк. Сервис шулай ук мөмкинлек бирә күчерергә яки гамәлдән чыгарырга язылу.

Үзегезне, якыннарыгызны саклагыз һәм сәламәт булыгыз!