8 Март -Халыкара хатын-кызлар көне белән котлау !

2024 елның 8 марты, җомга
  Ягымлы хатын-кызлар! Халыкара хатын – кызлар көне 8 Март-Наз, яз, мәхәббәт һәм игелек бәйрәме белән иң җылы, иң эчкерсез һәм чын күңелдән котлаулар кабул итегез! Сез дөньяга яңа тормыш бүләк итәсез, гаиләгезне бәла-казалардан саклыйсыз, шатлык һәм гармония, тынычлык алып киләсез. Сез якыннарыгызның тормышын бәхетле итәсез, җан кайгыртучанлыгыгызны, зирәклегегезне һәм кызганучанлык осталыгыгызны мул итеп бирәсез. Сез ир-атларның төп илһамландыргыч көче, тугры тормыш таянычы һәм зур ярдәм. Бу көнне СВО да катнашучыларыбызның әниләренә һәм хатыннарына аерым рәхмәт сүзләре һәм котлаулар юллыйм. Улларыгыз һәм ирләрегез хәрби бурычларын намус белән үтиләр, Анда безнең Ватан язмышы хәл ителә. Алар сезнең өчен генә түгел, туганнарыбыз һәм якыннарыбыз өчен дә геройлар, алар безнең районда яшәүчеләрнең барыбыз өчен дә геройлар! Мөләем  хатын-кызлар, бу яз көне сезгә яхшы кәеф бирсен! Тормышыгыз киләчәк яз кебек кояшлы, игелекле һәм матур булсын! Уңышлар сезгә барлык эшләрдә, бәхет һәм иминлек! Камил Гилманов, Аксубай муниципаль районы башлыгы.