Республикакүләм «Мин татарча  сөйләшәм” акциясендә катнашучы укучылар Аксубай муниципаль башкарма комитетының ГХАТ булегендә кунакта булдылар

2018 елның 19 апреле, пәнҗешәмбе

Татарстан республикасында ел саен республикакүләм «Мин татарча  сөйләшәм” акциясе уза. Шул уңайдан Татарстан Республикасың Аксубай муниципаль башкарма комитетының ГХАТ булегендә бер төркем 3нче урта Аксубай мәктәбе укучылары җитәкчеләре Моратшина Р.А. белән кунакта булдылар, татар телен нинди дәрәҗәдә белүләре белән һәм ГХАТ бүлегенең эше белән кызыксындылар. ГХАТ булеге белгече Л. Шәйхетдинова татар телендә гражданлык хәле актларын төркәү тәртибе белән татар телендә сөйләде һәм укучыларның сорауларына җавап бирде.