«Тату сыйныф серләре» конкурсында Аксубай 2нче номерлы мәктәп командасы финалга чыкты

2019 елның 15 гыйнвары, сишәмбе

2019 елның 12 гыйнваренда Чирмешән районының мәдәният йортында узган «Тату сыйныф серләре» республика конкурсының  зона этабында Аксубай районы 2 нче  урта гомуми белем бирү мәктәбенең  ата-аналар комитеты    призлы икенче урынны яулады.

Конкурс беренче ел гына  үткәрелми. Аның төп максаты – яшь буынны тәрбияләүдә  белем бирү оешмалары белән берлектә ата-аналар комитетының иң яхшы эш тәҗрибәсен  ачыклау  һәм популярлаштыру.

Моннан тыш, конкурс ата-аналар комитетының эшчәнлеген, мәктәпнең үзидарә эшчәнлегендә актив катнашучыларны ачыклауга юнәлдерелгән.  Шулай ук стимуллаштыру һәм ата-аналар инциативасын хуплау, аңа ярдәм итүгә шартлар булдыру, киңәйтү; тәрбия  эшчәнлегенең дәрәҗәсен күтәрүгә юл ачты.

Конкурс кысаларында укучылар, аларның ата-аналары һәм сыйныф җитәкчесе «Безнең күңелле тату сыйныф!»- дип аталган визит карточкасын жюри хөкеменә тәкъдим иттеләр. Команданың бердәмлеге, иҗади фикерләре, сәнгатьлелек һәм оригинальлек жюри тарафыннан югары бәяләнде.  Алар сәламәт яшәү рәвеше юнәлеше буенча «Гаилә һәм мәктәпнең хезмәттәшлеге: проблемалар һәм аларны чишү юллары»- дигән темага проект эше якладылар. Мәдәният йорты фойесында «Тату сыйныф серләре» -дип аталган иҗади күргәзмә оештырылган иде.

Конкурс нәтиҗәләре буенча безнең район командасы икенче урынны яулады һәм Казан шәһәрендә үтәчәк финал этабына юллама алды.