Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр иткәнчә, 1 марттан икмәккә бәяләр үсү турында  массакүләм мәгълүмат , социаль челтәрләрдә фикер алышуларга бәйле рәвештә икмәк төрләренә бәяләр белән бәйле вәзгыятьне контрольдә тота

2019 елның 26 феврале, сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр иткәнчә, 1 марттан икмәккә бәяләр һәм массакүләм мәгълүмат чараларыннан күп мөрәҗәгатьләр арту сәбәпле, икмәк бәяләре белән бәйле хәлне контрольдә тота.

Ипинең социаль төрләренә бәяләрнең артуы фаразланмый: 1 сортлы ак икмәк, «Сельский» һәм «Дарницкий». Бу максатларда 2018 елда ТР икмәк пешерү предприятиеләренә 38,4 млн.сумлык субсидия бирелде, 2019 елда 41,1 млн. сум күләмендә акча каралган.