13 апрель көнне районда хәрби хезмәткә чакырылучылар көне узды. Ул менә-менә Ватанны саклаучылар булырга тиешле  белем бирү мәктәпләренең өлкән сыйныф укучыларын җыйды

2019 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Мондый чаралар киләчәк, ватан төшенчәсе, аның алдында бурычлар хисе турында уйланырга мәҗбүр итә һәм егетләр хәтерендә озакка кала.

Булачак солдатларга рәхмәт сүзләрен районның иң хөрмәтле кешеләре җиткезде.

- Һәрвакыт егетләр өчен армиядә хезмәт итү намус белән башкарылды, - диде булачак солдатларга мөрәҗәгать итеп, Аксубай муниципаль районы башлыгы Камил Гилманов. - Бүгенге армия дөнья стандартларына туры килә. Сезнең буынга да анда хезмәт итү өлеше туры килде. Һәм сез Ватанны лаеклы яклаучылар булырсыз дип ышанабыз.

Очрашуда катнашучылар алдында Чирмешән һәм Аксубай районнары хәрби комиссары Дмитрий Палаткин чыгыш ясады;

Чыгыш ясадылар: Аксубай православие чиркәве рухани Иерей Сергий, Аксубай ДОСААФ директоры Петр Волков;

Отставкадагы Генерал -майор Анатолий Молоствов армиядә хезмәт итү турында сөйләде. Егетләр уннарча ел Хәрби көчләргә һәм шундый югары чинга кадәр хезмәт иткән кешенең киңәшләренә игътибар иттеләр.

Армия сафларында хезмәт итеп кайткан Николай Никитин чыгыш ясады, ул Забакальск хәрби округында хезмәт иткәнен сөйләде. Мәдәният хезмәткәрләре чараның бизәге булдылар. Матур музыкаль номерлар бүләк иттеләр: Резедә Гатина, Оксана Илмухина, Татьяна Григорьева, Ольга Зубкова, баянчылар ансамбле һәм Надежда Мишина.