Ышаныч балансы «Бөтенроссия акциясе турында»

2019 елның 24 апреле, чәршәмбе

Ышаныч балансы: һәрвакыт плюста!

17 май - Халыкара балалар ышаныч телефоны көне. Бу хакта искә төшерү өчен, бу көнне, гадәттәгечә, балаларга ярдәм фонды, ул балалар, яшүсмерләр һәм аларның ата-аналары өчен бердәм гомумроссия ышаныч телефоны төзегән «Ышаныч балансы»бөтенроссия акциясен уздыра.

Быел бөтен ил Мәскәү студиясеннән трансляцияләнәчәк телекүпердә катнаша алачак. Чара балалар ышаныч телефоны сайтында трансляцияләнәчәк telefon-doveria.ru. Башлана - Мәскәү вакыты белән 12:00 сәгатьтә. Кунаклар арасында танылган артистлар, музыкантлар һәм спортчылар, психологлар һәм хәтта гадәти Мәскәү укучылары да бар. Студия кунакларына онлайн-сайтта сораулар бирергә мөмкин булачак telefon-doveria.ru шулай ук «ВКонтакте», «Одноклассники», Facebook социаль челтәрләрендә балалар ышаныч телефоны төркемнәрендә.

Бу хакта бүген ТР Хөкүмәте Йортында узган республика киңәшмәсендә ТР төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин хәбәр итте. Бу шәһәрләрдә велоузышлар узачак, аларны кертү Мәскәүдәге телекүпер вакытында трансляцияләнәчәк. Велоузышлар тематик булачак, һәркем 8-800-2000-122 ышаныч телефонының бер принцибына багышланачак: Архангельск өчен төп тема илнең теләсә кайсы почмагыннан психологик ярдәм алу мөмкинлеге булачак, Уфада теләсә кайсы телефондан шалтырату, Белгородта велоузыш куркынычсызлык (аноним һәм конфиденциальлек) яклавы астында узачак, ә Төмән көн һәм төннең теләсә кайсы вакытында психологик ярдәм алу мөмкинлеген ассызыклый. Ә Мәскәү студиясендә шалтыратуларга җавап бирүче профессиональ психологлар белгечләренең тәҗрибәсе һәм квалификациясе дигән база принцибына кагылачак.

Велозабеглар гадәти түгел. Катнашучыларның төп бурычы-финишка беренче булып барып җитмәскә, ә маршрутны кисеп, яшүсмернең төп тормыш өлкәсен: уку, гаилә, мөнәсәбәтләр, мавыгу символлаштыручы финиш юлына биремнәрне дөрес үтәргә. Финишта һәр шәһәрдә акциядә катнашучылар ышаныч телефонын тәшкил иткән дүрт санның берсен ачачак - 8, 0, 2 һәм 1. Финишта Мәскәү студиясе белән элемтәгә чыккан һәр шәһәр Мәскәү студиясе таблосында пәйда булачак саннарны яңгыратачак. Шулай итеп, финишка килгән барлык катнашучылар бергә 8-800-2000-122 номерларын кабызачак.

Белгород, Уфа, Төмән һәм Архангельск халкын Халыкара балалар ышаныч телефоны көнен актив һәм кызыклы итеп билгеләп үтәргә чакырабыз. Ә башка төбәкләрдә яшәүчеләрне 1 майда старт алачак онлайн-конкурста катнашырга чакырабыз, ә 17 майда аның финалистлары билгеләнәчәк, алар арасында телекүпер вакытында 6 велосипед уйнатылачак.

«Россия сегодня» ХМА сайтларында яңалыкларны күзәтеп барыгыз http://pressmia.ru / и

Балалар ышаныч телефоны 8-800-2000-122 https://telefon-doveria.ru