Бүген Аксубай районына, график буенча, «Ярдәм янәшә! Помощь рядом!» республика хәрәкәте кысаларында азык-төлек җыелмаларының икенче партиясе килде

2020 елның 21 мае, пәнҗешәмбе

Көн дәвамында волонтерлар мохтаҗ категория гражданнарга азык-төлек җыелмаларын китерәчәкләр. Шулай ук районның авыл җирлекләренә дә төяп озатылды. Авылларда һәм авылларда беренче азык-төлек җыелмалары тапшырыла башлады инде.

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы билгеләгән алты категория затларны кабул итте. Алар арасында-яшәү минимумыннан түбәнрәк керемле 65 яшьтән өлкәнрәк булган ялгыз яшәүче гражданнар, сигез яшьтән өлкәнрәк аз тәэмин ителгән гаиләләрдә тәрбияләнүче балалар һәм социаль куркыныч хәлдә булган гаиләләр бар. Моннан тыш, җыелмалар опека һәм попечительлек буенча бурычлары түләүсез нигездә башкарылучы гаиләләр, ата-аналарының берсе алимент түләмәгән аз керемле гаилә балалары, үзмәшгуль яки шәхси эшмәкәр балалары алачак.