Аксубай чик сакчылары көнен билгеләп үтте

2020 елның 28 мае, пәнҗешәмбе

Үзәк мәйданда Камчаткадан көнбатыш чигенә кадәр хезмәт иткән элеккеге дозор читләре җыелган иде. Чик буе гаскәрләре формасында, "яшел" погоннар һәм символика белән, аларны шунда ук белергә мөмкин иде. Кайберәүләр  балалары, оныклары белән килгән.

Район башлыгы Камил Гилманов сәламләү сүзе белән мөрәҗәгать итте:

- Сезнең, чик сакчылары, иң җаваплы хезмәтегез булды-Сез Ватан чикләрен сакладыгыз. Иң критик хәлләрдә чик буе гаскәрләре дошманның беренче һөҗүмен үз өстенә ала. Совет, Россия армиясенең бөтен данлы тарихында шулай була. Сез лаеклы хезмәт иттегез. Мин сезнең күпләрегезне хезмәт эшчәнлеге буенча беләм, сез – районның иң яхшы предприятиеләре һәм оешмалары хезмәткәрләре арасында. Сезгә чын күңелдән сәламәтлек, гаилә бәхете телим!

Бәйрәм хөрмәтенә флагны күтәрү хокукы Сергей Илдугановка һәм Владимир Капитоновка бирелде. Тантана «чик сакчылары ветераннары» иҗтимагый берләшмәсе җитәкчесе Алексей Бобов чыгышы белән дәвам итте. Ул оешманың эшчәнлеге турында сөйләде, киләчәккә планнары белән уртаклашты. Иң мөһиме-яшь буынга патриотик тәрбия бирүдә катнашу. Тантанада катнашучылар үз постларында калган чик сакчылары истәлегенә бер минут тынлык белән искә алдылар. Җыелучылар «Чик буе баганасы» һәм сәгать чикләренә багышланган Монументка веноклар һәм чәчәкләр салдылар.

Игътибарга: Россия Федерациясе чиге 60 932 км озынлыкта.

Чыганак:http://aksubayevo.ru/news/news/aksubaevo-otmetilo-den-pogranichnika