Хөрмәтле гражданнар!

2020 елның 10 июле, җомга
2020 елның 1 гыйнварыннан өч яшькә кадәр балалары булган, җан башына Татарстан Республикасында билгеләнгән яшәү минимумы күләменнән артмаган җан башына уртача керемле һәм мөлкәти тәэмин ителеш дәрәҗәсе гаиләнең (гражданның) мөлкәти тәэмин ителеше дәрәҗәсеннән түбәнрәк булган, 2004 елның 8 декабрендәге 63-ТРЗ номерлы Татарстан Республикасы Законына кушымтада билгеләнгән дару чаралары һәм даруханә ассортиментындагы башка товарлар сатып алу өчен түләү бирелә.

Түләү балага айлык пособие алучы булып торучы ата-аналарның (законлы вәкилләрнең) берсенә билгеләнә. 2020 елның 1 гыйнварыннан соң билгеләнгән. Туган, уллыкка алынган, опекага алынган   һәм аның белән бергә яшәү яки тору урыны буенча  өч яшькә кадәрге һәр балага билгеләнгән пособие.

Түләү күләме 5 мең сум тәшкил итә.

Гражданнарга түләү алу өчен «Ак БАРС» банкында махсус блокланган шәхси счетлар ачарга кирәк.

Республика матди ярдәм үзәге бүлегендә махсус блокланган шәхси счет реквизитлары булганда, түләү гражданин мөрәҗәгатеннән башка, яшәү урыны буенча Үзәк бүлеге тарафыннан автомат рәвештә билгеләнә.

Түләү айлык пособие бирү чоры дәвамында бер тапкыр, түләү билгеләү турында кабул ителгән айдан соң килүче айның 26 числосыннан да соңга калмыйча, елга ике тапкырдан да артмаган күләмдә биреләчәк.