Бүген Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы Советының икенче утырышы узды.

2020 елның 23 октябре, җомга
Көн тәртибенә түбәндәге мәсьәләләр кертелгән:

1.Вәкаләтләр срогы тәмамлануга бәйле рәвештә Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе вәкаләтләрен туктату турында.

2.Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесен билгеләү турында.

3. Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы Советының 2016 елның 18 ноябрендәге 71 номерлы «Эшчәнлекнең аерым төрләре өчен йөкләнгән керемгә бердәм салым рәвешендә салым салу системасын гамәлгә кертү турында» яңа редакциядә» 2016 елның 18 ноябрендәге 71 номерлы карарын гамәлдән чыгару турында.

Бүгенге көннән Анатолий Федорович Горбунов, вәкаләтләр срогы тәмамлануга бәйле рәвештә, Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе вазыйфасыннан азат ителде. Район башкарма комитетының яңа җитәкчесе итеп район мәгариф бүлегенең элеккеге начальнигы Станислав Зайцев билгеләнде. Аның кандидатурасы бертавыштан ачык тавыш бирү юлы белән сайланды. Икенче кандидат-Яңа Кармәт авыл җирлеге башлыгы Илнур Шакиров. Депутатлар бертавыштан Станислав Зайцевны сайладылар. Станислав Зайцев 1979 елның 6 июнендә Аксубайда туган. Виталий Тимирясов исемендәге 1 нче мәктәпне тәмамлаганнан соң, ул Казан педагогика университетына укырга керә, 2001 елда аны тәмамлап, туган мәктәбендә укытучы вазыйфасына билгеләнә. 2004 елда Аксубай мәгълүмат-компьютер үзәге директоры булып эшли. 2006 елда, аны үзгәртеп корганнан соң, директор урынбасары вазыйфасын башкара. Аннары төп мәктәп директоры итеп билгеләнә. 2011 елда, башлангыч һәм урта мәктәпне тоташтырганда, Иске Илтерәк мәктәбе директоры итеп билгеләнә. 2014 елдан  Аксубай районының Яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге начальнигы, ә 2017 елда мәгариф бүлеген җитәкли, анда ул Башкарма комитет җитәкчесе вазыйфасына билгеләнгәнче эшли.

Көн тәртибендәге өченче  йөкләнгән керемгә бердәм салым рәвешендә салым салу системасының гамәлдә булуы турында район карары проекты, аның белән финанс-бюджет палатасы җитәкчесе Ольга Сетрова таныштырды. РФ Салым кодексына кертелгән үзгәрешләр нигезендә, йөкләнгән керемгә бердәм салым рәвешендә салым салу системаларының гамәле 2021 елның 1 гыйнварыннан үз көченә керүен туктата.

Утырыш ахырында бүләкләү булды:

Намуслы хезмәте һәм «Бердәм РОССИЯ» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге эшчәнлегендә актив катнашканы өчен рәхмәт хаты белән Яңа Ибрай авыл җирлеге башлыгы Кәбиров Фәхим Хамат улын билгеләп үттеләр.

Аксубай муниципаль районы Башлыгының Рәхмәт хатлары белән күпьеллык намуслы хезмәте, һөнәри бурычларын үрнәк итеп үтәгәннәре өчен һәм автомобиль транспорты һәм юл хуҗалыгы хезмәткәрләре көнен бәйрәм итү уңаеннан бүләкләнделәр:

1. Төхфәтуллин Ринат Мингали улы, «Чирмешән автотранспорт предприятиесе»  ААҖ механигы.

2. Минһаҗев Илгиз Галиәскәр улы, «Чирмешән автотранспорт предприятиесе» ААҖнең мәктәп автобусы йөртүчесе.

3. Йосыпов Рифкать Әгъзәм улы, «Чирмешән автотранспорт предприятиесе» ААҖнең мәктәп автобусы йөртүчесе.

«Лукойл» ГАҖнең Татарстан Республикасында XL социаль һәм мәдәни проектлар конкурсында җиңүчеләрне билгеләделәр:

1. Шәһәр тибындагы Аксубай поселогы башкарма комитеты «Монопроект Эко-улица» проекты белән танышты.

2. «Аксубай РҮХ» ДАССОсы «Минем сәламәт балачагым.»

3. Иске Үзи урта мәктәбе» МБУ Иске Үзи авылы «Мәктәпнең актлар залы - баланы үстерү иҗади үзәге» проекты.

4. Иске Илтерәк авыл җирлеге Иске Илтерәк авылы «Рухи һәм мәдәни үсеш чарасы буларак музей комплексы» проекты.

5. Түбән Татар Майнасы урта гомуми белем бирү мәктәбе  «Балалар спорт мәйданчыгы» проекты

6. Мюд авыл җирлеге башкарма комитеты Мюд поселогы «Бәхетле балачак» проекты.

7. Аксубай ш. т. п. «Яшьлек» Универсаль спорт залы» МБУ  «Сәламәтлеккә әйтәбез –Әйе!».

8. Сөнчәле авыл җирлеге башкарма комитеты «Сәламәт тәндә - сәламәт рух» проекты.

9. Беловка авыл җирлеге башкарма комитеты Яңа Үзи авылы «Тарихи хәтерне саклау» проекты

10. «Яшь-сәламәтлеккә комачауламый!» проекты «Федоровский картлар һәм инвалидлар интернат-йорты» дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе.

11. 3 нче Аксубай урта мәктәбе «Үткәне белән горурланабыз» проекты.

12. Иске Сауруш авыл җирлеге башкарма комитеты «Тарихи хәтерне саклау»  проекты.