Аксубай районында «Пушкин картасы» Бөтенроссия проекты тормышка ашырыла

2021 елның 11 октябре, дүшәмбе

Проектны тормышка ашыру Аксубай районының мәгариф бүлеге белән тыгыз хезмәттәшлектә бара.

14-17 яшьлек 200дән артык яшь кеше Пушкин картасы кысаларында «Без хәтерлибез, без горурланабыз» патриотик кичәсендә булды. Балалар Герой-шәһәрләр белән җентекләп таныштылар, солдат привалында булдылар һәм солдат кухнясы белән сыйландылар, Курск дугасы сугышчылары белән бергә сугыш еллары җырларын искә төшерделәр, барлык яраткан «Катюшаны» җырладылар, флеш-моб һәм мастер-классларда катнаштылар,  Советлар Союзы Герое, Аксубай муниципаль районында туып-үскән Романов Григорий Григорьевич биографиясе белән таныштылар. Яшүсмерләр тойгылары белән уртаклаштылар, интерактивларда актив катнаштылар, сугышчан характерда һәм команда рухын күрсәттеләр.

Актив катнашучыларны медальләр белән бүләкләделәр һәм дипломнар тапшырдылар.