1 августтан «Кояшлы куян»энергияне сак тоту темасына XIII Республика балалар иҗат эшләре конкурсында катнашуга гаризалар кабул ителә башлады

2022 елның 11 августы, пәнҗешәмбе

Конкурста катнашу өчен Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче 4 яшьтән алып 17 яшькә кадәрге балалар чакырыла. Конкурс «иң яхшы рәсем», «Иң яхшы хикәя яки шигырь», «иң яхшы эшләнмә» һәм «күләгәдән чык»номинацияләрендә үткәрелә.

XIII "Кояш куянының" төп үзенчәлеге - «күләгәдән чык» дигән яңа номинация. Әлеге номинациядә балалар һәм аларның әти-әниләре белән берлектә башкарылган иҗат эшләре бәяләнәчәк. Ел саен конкурс энергетика ресурсларын куллану темасына игътибар җәлеп итү, шулай ук үсеп килүче буын арасында энергия саклау моделен популярлаштыру максатыннан үткәрелә.

Эшләр 2022 елның 10 октябренә кадәр кабул ителә. Финалистларны һәм җиңүчеләрне жюри билгеләячәк, ә иң яхшы эшләрнең авторлары Казанга ноябрь аенда узачак һәм халыкара Энергия саклау көненә багышланган тантаналы бүләкләү тантанасына чакырылачак. Конкурста катнашу өчен иҗади эштән торган гариза, катнашучы анкеталары һәм шәхси мәгълүматларны эшкәртүгә ризалык бирергә кирәк. Эшләр «Татэнергосбыт» АҖнең теләсә кайсы филиалында яки офисында кабул ителә, шулай ук почта аша 420059, Татарстан Республикасы, Казан шәһәре, Павлюхин ур., 110 «В», «Кояшлы зайчик»тамгасы белән җибәрелергә мөмкин. Хикәяләр һәм шигырьләр электрон почтага җибәрелергә мөмкин: pressa@tatenergosbyt.ru «Кояшлы зайчик»хатының темасын күрсәтеп. Тулырак сылтама буенча: /file/aksubayevo/File/конкурс турында Нигезләмә.doc

Хөрмәтле катнашучылар! Катнашу өчен гариза җибәргәнче, конкурс турындагы Нигезләмә белән компаниянең рәсми сайтында танышырга чакырабыз. Конкурсны оештыру һәм катнашу кагыйдәләре турында тулырак мәгълүматны «Татэнергосбыт» АҖ рәсми сайтында «Матбугат үзәге/конкурслар/Кояшлы зайчик» бүлегендә яки 8(843)233-15-87 телефоны буенча белергә мөмкин. Катнашучыларга уңышлар һәм иҗади уңышлар телибез!