Л.Н. Толстой исемендәге XX Республика фәнни-гамәли конференциясе.

2022 елның 8 ноябре, сишәмбе
7 Россия Герое А. В.Козин исемендәге 7нче Гимназия базасында    Л. Н. Толстой исемендәге мәктәп укучыларының ХХ Республика фәнни-гамәли конференциясе узды. Аксубай районын тәкъдим иттеләр: - Нукина Виктория, Түбән Татар Майнасы урта мәктәбенең 11 класс укучысы, «Бөек тормыш битләре буенча» эше белән (укытучы Г. Г. Кадыйрова); - Батдалова Энҗе, Иске Ибрай урта мәктәбенең 8 класс укучысы « "Минем яраткан шагыйрем (М. Цветаева)" эше белән (укытучы З. в. Хәйруллина); - Охотникова Ольга, академик Н.Т.Савруков исемендәге Сөнчәле урта мәктәбенең 8 класс укучысы, «балалар фольклоры иле» тикшеренү эше белән (укытучы И. и. Никонорова); - Мадюкова Аделина, Яңа Тимошкино төп гомуми белем бирү мәктәбенең 8 класс укучысы, «рус теленең кыйммәте турында сочинение"эше  белән (укытучы Л. В. Павлова); - Безрукова Алисә, В.Г. Тимирясов исемендәге 1нче Аксубай урта мәктәбенең 6 класс укучысы  «ике туган хикәясе" иҗади эше белән «(укытучы А. А. Галиева). Конкурс комиссиясенең эш нәтиҗәләре буенча Нукина Виктория II дәрәҗә Диплом белән бүләкләнде. Аңа алга таба да уңышлар һәм яңа җиңүләр телибез!