Президент грантын гамәлгә ашыру кысаларында район мәдәният йортында "Алтын орчык"мастер – классы узды

2022 елның 1 декабре, пәнҗешәмбе
Президент грантын гамәлгә ашыру кысаларында район мәдәният йортында "Алтын орчык" мастер – классы узды, халык кәсепләрен һәм һөнәрләрен торгызу, саклап калу һәм үстерү максатыннан, орчык ярдәмендә йон эрләү. Кул белән йон эрләү-хезмәт таләп итә торган, ләкин мавыктыргыч һөнәр. Пионер авылы мәдәният йортыннан Венера Җамалетдинова орчык һәм йон ярдәмендә җепнең ничек ясалганын сөйләде һәм күрсәтте. Орчык  белән йон  кичәләрдә хатын-кызлар һәм яшь кызлар өчен аерылгысыз юлдаш булган. Хәзерге вакытта эрләү популярлыгын югалтты, гәрчә бу бик файдалы һөнәр. Катнашучылар мастер Венера Җамалетдинованың сөйләгәнен зур кызыксыну белән тыңладылар, кулларын игътибар белән күзәттеләр, аның кулыннан нечкә йон җеп сузылган кебек, ә ахырда катнашучылар җепне бәйләргә тырыштылар, бу һөнәрдә осталык һәм тәҗрибә тупладылар.