Иске Ильдерәк урта мәктәбенең 7-9 сыйныф укучылары өчен "Сан дәресе"

2022 елның 1 декабре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы Иске Ильдеряк урта мәктәбенең 7-9 сыйныф укучылары өчен "Сан дәрес"ен Татарстан Республикасы спорт министры урынбасары Илдар Садриев Аксубай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең финанс һәм милек белән идарә итү буенча беренче урынбасары Илшат Моратшин белән берлектә үткәрде.

Дәреснең темасы: "Ничек it-эшкуар булырга"

Исегезгә төшерәбез, проект «Россия Федерациясенең цифрлы икътисады» милли программасының «Цифрлы икътисад өчен кадрлар»төбәк проекты кысаларында тормышка ашырыла.

Моннан тыш, " Иске Ильдерәк урта мәктәбе» «Мәгариф» милли проектының «Заманча мәктәп» федераль проектын гамәлгә ашыру кысаларында «Үсеш ноктасы»программасына керә.

Шулай ук Татарстанда цифрлаштыру елы кысаларында» сан дәресләре " уздырыла.

Дәрес һәр кешегә үсеш һәм карьера үсеше өчен кирәкле күнекмәләрне үстерү өчен оештырылды. Дәрес цифрлы күнекмәләрне үстерүгә һәм мәктәп укучылары арасында алдынгы технологияләрне популярлаштыруга, иртә һөнәри үзбилгеләнүгә ярдәм итүгә юнәлдерелгән.

Спикерлар балаларга it-эшмәкәрлектә уңышка нинди адымнар ясарга мөмкин икәнлеген җентекләп аңлатты, фикердәшләр командасын ничек дөрес сайларга кирәклеге турында сөйләде һәм идеядән башланган берничә танылган проектны күрсәтте.