Балаларны яклау көне!

2023 елның 1 июне, пәнҗешәмбе
1 июнь-Халыкара балаларны яклау көне-балаларның иминлеген яхшыртуга юнәлдерелгән бөтендөнья бәйрәме. Тантанада балалар һәм аларның әти-әниләре, тәрбиячеләр һәм укытучылар, хокук яклау һәм хәйрия оешмалары катнаша. Бәйрәмнең максаты-балаларның хокукларын яклау, балигъ булмаганнарның проблемаларына, аларның җәмгыятьтәге роленә һәм урынына кешеләрнең игътибарын юнәлтү. Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы Башкарма комитетының опека һәм попечительлек бүлеге ятим балаларны һәм ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган балаларны бәйрәм белән котлый!!! Матур дөнья, анда балаларның көлүләре яңгырасын. Безнең бурыч-балаларны бәла-казалардан һәм явызлыктан саклау, аларның тыныч балачагын саклау. Сезгә нык сәламәтлек, һәрнәрсәдә зур уңышлар телибез.