«Хыял» социаль приюты тәрбияләнүчеләре белән «Мин һәм минем гаиләм»уен – викторинасы.

2024 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе
  Ел кысаларында Аксубай муниципаль районында балалар һәм яшүсмерләр өчен «Хыял» социаль приюты тәрбияләнүчеләре белән «Мин һәм минем гаиләм»дигән уен - викторина уздырылды. Чарада катнашучыларны сәламләп, педагог-тәрбияче Крылова Ирина Гаилә елы, һәр кешенең тормышында гаиләнең әһәмияте һәм әһәмияте турында сөйләде. Уен барышында балалар гаилә, ата-аналар, гаилә кыйммәтләре: мәхәббәт, игелек, сабырлык, саклану, үзара ярдәмләшү һәм үзара аңлашу сүзләре белән нәрсә аңлаулары турында фикер алыштылар.  Ике командага бүленеп, «другая семейка» һәм «Веселая семейка» викторина сорауларына җавап бирделәр. Балаларга логика һәм зирәклек, фикерләү һәм зирәклек сораулары тәкъдим ителде. Шулай ук педагог берничә тема буенча бирем әзерләгән: «Минем гаиләм» интервью уены, «гаилә әгъзаларының бурычлары» уены, «назлы итеп әйт», «Минем гаиләм нинди», «мәкаль җыеп ал», «Әкият гаиләсе». «Иҗади конкурс» биремендә һәр катнашучы үз йортын ясады. Әлеге чара балаларны гаиләнең төп кыйммәтләр ориентирларына - дуслыкка һәм бердәмлеккә, якыннары өчен татулыкка һәм горурлыкка өйрәтте. Укытучы мисалларда балаларга гаилә имин, нык, ышанычлы булсын өчен нәрсә эшләргә кирәклеген, ә гаиләдәге балалар бәхетле һәм шатлыклы булып үссен өчен нәрсә эшләргә кирәклеген күрсәтте. Без бу чара бер-беребезне якыннанрак белергә, берләшергә, төркемдә үзара аңлашуга һәм бердәмлеккә тагын бер адым ясарга ярдәм итте дип өметләнәбез.