2024 елның 19 апреле, җомга
18.04.2024 елда  Алексеевск бистәсендә «Татарстан Республикасының Балигъ булмаганнарның иң яхшы җәмәгать тәрбиячесе - 2024»конкурсының зона этабы уздырылды. Конкурска балигъ булмаганнар белән эшләү буенча материаллар тәкъдим ителде. Балигъ булмаганнарны реабилитацияләүнең индивидуаль программаларына һәм алар белән эшләү нәтиҗәлелегенә аерым игътибар бирелә. Җәмәгать тәрбиячеләренең профилактик эшчәнлегенең иң нәтиҗәле нәтиҗәләре буларак, уңай нәтиҗәле балигъ булмаганнарны исәптән төшерү фактлары югары балл белән бәяләнә. Җәмәгать тәрбиячеләре балигъ булмаган бала укыган гаилә, укытучылар, сыйныф яки төркем коллективы белән тыгыз элемтә урнаштыру кебек эш ысулларын кулланганнар. Әңгәмәләр, проблемаларны хәл итүгә уртак караш табу, балигъ булмаганнарны җәмгыятькә файдалы эшкә җәлеп итү, кызыксыну түгәрәкләренә һәм спорт секцияләренә йөрү зур роль уйнады. Аксубай муниципаль районы исеменнән конкурста Мельникова Анна Витальевна катнашты, тәрбияләнүчене реабилитацияләү программасын тәкъдим итте, эш нәтиҗәләре турында сөйләде. А. В.Мельникованың якты чыгышы  искиткеч дип бәяләнде, конкурсның зона этабында җиңүче дипломы белән бүләкләнде, аңа яңа җиңүләр телибез.