Дөрес туклану һәм эшләү бик туры килә.

2024 елның 3 мае, җомга
  Ашаганнан соң йокларга теләмәү һәм активлык , продуктивлык күрсәтү өчен эштә төшке ашны ничек дөрес оештырырга?    Көн дәвамында төп туклануны оештыру һәм дөрес ашау артык ашаудан һәм артык авырлыктан, сәламәтлек проблемаларыннан саклый ала, стрессны кисәтә ала...    Белгечләр төшке аш бокс бүлекләренә төрле ингредиентлар урнаштырырга киңәш итә. Яшелчәләр һәм ярма кебек катлаулы углеводлар тиз генә ачыгу хисе булдырмас. Майлар-үсемлек майлары, авокадо, чикләвек  яки көнбагыш-баш мие эшчәнлеген дәвам итәчәк. Яшелчәләрдә, үсемлекләрдә, балсыз җимешләрдә һәм отрубиларда булган җепсел сәламәт ашкайнатуга ярдәм итәчәк.       Протеин-бу майлы булмаган ит яки балык булырга мөмкин-диетаның нигезе.      Шулай ук белгечләр порцияләрнең чагыштырмалылыгын сакларга киңәш итә: аксым һәм катлаулы углеводлар – бер өлеш, майлар – 10% тан артык түгел, ә калганнары яшелчәләр, җепсел һәм яңа яшелчәләр булсын.      Үзегезгә матур ризык әзерләргә тырышыгыз: ризыкны контейнердан тәлинкәгә күчерегез, ризыкларны яшеллек белән бизәгез. Хәйләләр күп булырга мөмкин, ләкин ашаудан эстетик ләззәт сезгә кәефегезне күтәрәчәк һәм бөтен эш көненә продуктивлык һәм җанлылык бирәчәк.