Бүген «Казан Экспо " МВЦ территориясендә «Агроволга»халыкара агросәнәгать күргәзмәсе эшли башлады.

2024 елның 3 июле, чәршәмбе
Бүген «Казан Экспо» МВЦ территориясендә «Агроволга»халыкара агросәнәгать күргәзмәсе эшли башлады. Быел авыл хуҗалыгы техникасы һәм запас частьләр, үсемлекчелек, терлекчелек, авыл хуҗалыгы продукциясен цифрлаштыру, саклау, эшкәртү һәм төрү өлкәсендәге казанышларын һәм яңа эшләнмәләрен Россия генә түгел, чит ил компанияләре дә күрсәтәчәк. Чарага рәсми стартны Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров бирде. Ул катнашучыларны сәламләде һәм нәтиҗәле эш теләде. Агроволга кысаларында өченче тапкыр сөт җитештерүчәнлеге юнәлешендәге эре мөгезле терлекләр үрчетү конкурсы узачак. Бәйсез чакырылган судьялар Татарстан Республикасында иң яхшы сыерларны сайлаячак. Иң-иң исеменә 40 токымлы хуҗалыктан 80 сыер дәгъва итә. Быел беренче тапкыр сыер тоякларын кисү буенча беренче Халыкара турнир узачак. Россия, Беларусь Республикасы, Казахстан, Боливия һәм Кубаның 150дән артык ветеринария копопед-тоякчылары үз һөнәрләрендә иң яхшысы исеме өчен көрәшү өчен бер мәйданчыкта очрашачак. Иртәгә үк республика механизаторлары трактор йөртү осталыкларын күрсәтә алачак һәм BELARUS «МТЗ-ШОУ»газ-моторлы тракторларда профессиональ йөртү буенча республика чемпионатында катнаша алачак. 250дән артык перспективалы һәм илебез һәм чит ил селекциясенең иң җайлаштырылган яңалыклары, шул исәптән безнең Татарстан сортлары да, сорт сынау участогында кыр экспозициясендә тәкъдим ителгән.