2024 елның 20 сентябреннән 30 сентябренә кадәр Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан нәселле терлекчелеккә ярдәм юнәлешләре буенча субсидияләр алуга сайлап алуда катнашу өчен гаризалар кабул итү игълан ителде.

2024 елның 16 сентябре, дүшәмбе
Хәерле көн, барыгызга да! 2024 елның 20 сентябреннән 30 сентябренә кадәр Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан нәселле терлекчелеккә ярдәм итүнең республика бюджетыннан финанслана торган юнәлешләре буенча субсидияләр алуга заявкалар кабул итү игълан ителде: нәселле эре мөгезле терлекләр, авыл хуҗалыгы терлекләренең башка төрләрен сатып алу, ат үрчетү (татар токымлы атлардан тыш), үрчетү юнәлешләре буенча. Документлар пакеты Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының 205 Кабинетында кәгазьдә бирелә.