Татарстанның КФҮ «Россиянең иң яхшы КФҮ " конкурсында җиңүче булды.

2024 елның 3 октябре, пәнҗешәмбе
  Муниципаль хезмәтләрне экстерриториаль форматка күчерү буенча Татарстан МФЦ проекты «Россиянең иң яхшы МФЦ» 2023 Бөтенроссия конкурсында «Иң яхшы проект»номинациясендә җиңүче булды. Аны оештыручы-Россия Икътисадый үсеш министрлыгы. Конкурс нәтиҗәләре бүген Бөек Новгородта узган VIII Бөтенроссия МФЦ форумында игълан ителде. "Республикада проект ел ярымнан артык гамәлгә ашырыла һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтүнең экстерриториаль ысулының өстенлекләрен күп кенә татарстанлылар бәяләргә өлгерде. Хәзер кешеләрнең аларны МФЦның якындагы теләсә кайсы офисында алу мөмкинлеге бар, карар кабул итүче җирле үзидарә органы кайда булуына карамастан. Бу аларның вакытын һәм акчаларын экономияләү", - дип сөйләде Татарстан Республикасында КФҮ ГБУ директоры Ленара Мозаффарова. Әгәр элегрәк, мәсәлән, торак йортны муниципалитет белән төзи башлауны килештерү өчен кешегә җирле Башкарма комитетка барырга кирәк булса, хәзер ул моны Татарстанның теләсә кайсы почмагыннан КФҮнең якындагы офисына барып эшли ала.  Бу хезмәтләрдән файдалану мөмкинлеген сизелерлек арттыра. Хәзер экстерриториаль рәвештә Татарстанда 42 муниципаль хезмәт алырга мөмкин. Аларны үзгәртеп кору мөмкинлеге муниципалитетлар белән электрон документлар әйләнешен кертү нәтиҗәсе булды. Татарстан Россиядә беренче булып башкарган һәм тәмамлаган бу эш шулай ук федераль дәрәҗәдә югары бәя алды. Проектны гамәлгә ашыру вакытында экстерриториаль принцип буенча хезмәт күрсәтүләр өчен «Минем документлар» офисларына 37 меңгә якын мөрәҗәгать килгән.