Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы башкарма комитеты" РМЦ ресурсларында, шул исәптән Татарстан Республикасыннан читтә Республика тәэмин итүчеләренең эше " темасына вебинар үткәрү турында хәбәр итә.

2024 елның 11 апреле, пәнҗешәмбе
  Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы башкарма комитеты «Татарстан Республикасы Дәүләт заказы агентлыгы» АҖ генераль директоры Геллер Яков Вениаминович катнашында «РМЦ ресурсларында, шул исәптән Татарстан Республикасыннан читтә Республика тәэмин итүчеләренең эше» темасына вебинар үткәрү турында хәбәр итә. Вебинар 2024 елның 12 апрелендә 12:00 сәгатьтә узачак. Катнашу өчен сылтама: https://my.mts-link.ru/j/agzrt/1375649241 Район җитештерүчеләрен вебинарда катнашырга чакырабыз. 2019 елның маеннан «Татарстан Республикасы Дәүләт заказы буенча агентлыгы» АҖ оператор функциясен башкара, республика Маркетинг үзәгенең (ТР РМЦ) эшләвен тәэмин итә, аның максаты-җирле җитештерүчеләр һәм тәэмин итүчеләр продукциясен алга сөрү. ТР Үзәк сайлау комиссиясенең төп бурычлары булып: - кече бизнеска оешмалар һәм предприятиеләр ихтыяҗлары өчен тәэмин итү базарына керүне тәэмин итү; -заказчы-сатып алучыларның барлыкка килгән ихтыяҗлары турында продукция җитештерүчеләрне укыту һәм мәгълүматлаштыру;  сату базарларын киңәйтү һәм башкалар.