Безнең тәрбия буенча киңәшчебез Кама аръягы зонасында иң яхшысы.

2024 елның 19 апреле, җомга
2 нче Аксубай урта мәктәбенең тәрбия буенча директор киңәшчесе Анна Мельникова «Татарстан Республикасының балигъ булмаганнарның җәмәгать тәрбиячесе 2024»конкурсының зона этабында җиңүче булды. ТРда балигъ булмаганнарның иң яхшы җәмәгать тәрбиячесен билгеләгән Конкурс «төзәтелгән кешегә ышанырга» проекты кысаларында оештырылды, аның оештыручысы булып «Тынычлык чишмәләре»хәйрия фонды чыгыш ясады. Чарада Кама аръягының сигез районыннан җәмәгать тәрбиячеләре катнашты. Программаның төп пункты-конкурсантларның «балигъ булмаганнарның җәмәгать тәрбиячесе эшчәнлеге» презентациясе белән чыгыш ясавы, анда Анна Мельникова үзенең тәрбиясендәге, 4 сыйныф укучысы Егор Аладин белән чыгыш ясады. Чараның икенче этабы булып «девиант тәртипне профилактикалау буенча балигъ булмаганнарның җәмәгать тәрбиячесе эшендә актуаль методикалар» темасына укыту сессиясе булды, анда конкурсантлар балигъ булмаганнар белән эш тәҗрибәләре белән уртаклаша алдылар. Конкурс сынаулары нәтиҗәсендә Анна Мельникова Кама аръягы зонасында балигъ булмаганнарның иң яхшы җәмәгать тәрбиячесе дип таныла.