Ашыгыч ярдәм хезмәткәрләре көнендә РФ Дәүләт Думасы депутаты Ольга Павловна Аксубай РҮХнә бер тапкыр кулланыла торган медицина костюмнары бүләк итте

2020 елның 28 апреле, сишәмбе

Бүген, ашыгыч медицина ярдәме хезмәткәрләре көнендә, Аксубай РҮХдә Дәүләт Думасы депутаты Ольга Павлова исеменнән 28 бер тапкыр кулланыла торган медицина костюмы тапшырылды.

Игелекле миссияне Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Сергей Александров башкарды.

Бу костюмнар очраклы гына «03» хезмәтенә тапшырылмаган. Нәкъ менә алар, ашыгыч ярдәм коллективы, бүген алдынгы урыннарда эшлиләр, ОРВИ һәм ОРЗ белән авыручыларга һәм COVID - 19 буенча шикләнелүчеләр арасында булучыларга мөрәҗәгать итеп, үзләренең сәламәтлекләре һәм тормышлары белән куркыныч яныйлар. Инфекционист табиблары гадәти тормышта эшләүче саклагыч медицина костюмнары бик кирәк.

– Без Ольга Ивановнага, депутатыбыз, Аксубай районын беркайчан да игътибарсыз калдырганы өчен рәхмәтлебез, - дип билгеләп үтте Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Сергей Александров. – Бу юлы да аның ярдәме безнең табиблар өчен дә бик кирәкле булды. Безнең медиклар сакланган һәм коронавирус инфекциясе белән эшли һәм көрәшә ала дип ышанам.

- Коронавирус буенча хәл киеренке кала, әмма контрольдә тотыла торган хәлдә,  – дип билгеләп үтте поликлиника мөдире-терапевт Алинә Маланчева. – Без бу костюмнарга мохтаҗ идек. РҮХ хезмәткәрләре исеменнән депутатка бу ярдәм өчен бик зур рәхмәт.

Район башлыгы Камил Гилманов Ольга Ивановна белән телефон аша элемтәгә кереп, ярдәм итүләре өчен рәхмәт сүзләре җиткерде. «Уяв» Бөтенроссия бәйрәмендә Ольга Павлова футбол командасына туплар бүләк итте, Түбән Баландадагы мәктәп-балалар бакчасы комплексына быел 47500 сумлык 19 комплект чаңгы бүләк итте.

Җиңүнең 75 еллыгы елында депутат озак еллар Аксубай милициясен җитәкләгән Бөек Ватан сугышында катнашкан Николай Борисович Гусевка мемориаль такта әзерләүдә финанс ярдәме күрсәткән. Мемориаль такта Җиңү Көнендә Николай Борисович яшәгән йортта урнаштырылачак.

- Ольга Ивановна безнең район өчен күңел белән шатлана, аның эшләре белән кызыксына, коронавирус хәлен бик борчый һәм күзәтә, – дип уртаклашты район башлыгы.

Бүгенге көндә Аксубай районында коронавирус инфекциясе йоктыруның рәсми рәвештә расланган өч очрагы бар. Аксубай РҮХнең баш табибы Марсель Исламов сүзләренә караганда, авыручыларның берсе РКХдә дәвалана, икесе – өйдә күзәтүдә..