«Янәшәдә ярдәм»

2020 елның 27 мае, чәршәмбе

Яңа коронавирус йогышы COVID-19 пандемиясе дөнья масштабындагы куркыныч һәм фаҗигале вакыйга булды. Ул башта Кытайда, аннары чиратлашып дөньяның барлык илләрендә тормышны парализацияләде-. Россия искәрмә түгел.

Коронавирус- 2020 гади кешеләрнең тормышын үзгәртте, гражданнарга карата чикләүләр кертергә мәҗбүр итте. Хакимиятләр россиялеләргә ял көннәрен паркларда түгел, урамда түгел, ә өйдә үткәрү үтенече белән мөрәҗәгать итте. Күп кенә гражданнар изоляциядә булырга мәҗбүр булды, ярдәмгә мохтаҗ иде.

Монда да волонтерлар ярдәмгә килде.

Аксубай районында волонтерлар район Яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге начальнигы Радик Канәфин җитәкчелегендә «эшлиләр». Ул аларның эшен координацияләп кенә калмый, ә өлкән яшьтәге гражданнарга дарулар һәм азык-төлек китерә, «Янәшәдә ярдәм»(«Помощь рядом») акциясе кысаларында бушлай азык-төлек җыелмалары тарата.

- Безнең һәркайсыбыз коронавирус вакытында өлкән яшьтәге кешеләргә, аларның сәламәтлеген куркыныч астына куймас өчен, ярдәм итә ала. («БезБергә») «МыВместе» акциясенә кушылырга тәкъдим итәбез. Шулай ук мин вирус аеруча куркыныч булган барлык волонтерларга һәм активистларга рәхмәт белдерәсем килә.