2021 елга Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы каршындагы журналистларны даими аккредитацияләү.

2021 елның 13 гыйнвары, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, «массакүләм мәгълүмат чаралары турында» 27.12.1991 ел, 2124-1 номерлы Россия Федерациясе Законының 48 статьясы һәм Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы каршындагы журналистларны аккредитацияләү кагыйдәләре нигезендә, министрлыкның 22.07.2019 ел, 151/2-пр номерлы боерыгы белән расланган журналистларны 2021 елга Министрлык каршында даими аккредитацияләүне игълан итә.

Аккредитацияләнгән журналистлар Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан үткәрелә торган чаралар турында мәгълүматны оператив рәвештә тарату өчен WhatsApp махсус төркеменә кертеләчәк.

Аккредитациягә милек формасына һәм гамәлгә куючылар составына бәйсез рәвештә МАССАКҮЛӘМ мәгълүмат чаралары редакцияләре хокуклы.

Аккредитацияләүгә гаризалар 20 гыйнварга кадәр press-mshp@yandex.ru.почта аша кабул ителә.  Сорау язуда журналистның фамилиясе, исеме, атасының исеме, аның вазыйфасы, эш һәм кесә телефоннары, электрон почта адресы, массакүләм мәгълүмат чарасының тулы исеме, массакүләм мәгълүмат чарасын теркәү турында таныклыкның датасы һәм номеры күрсәтелә.