Хөрмәтле Аксубай районы халкы! Сезне иң төп дәүләт бәйрәмнәренең берсе – Россия көне белән котлыйм!

2021 елның 12 июне, шимбә

Безнең Ватан-меңьеллык тарихы, зур территориясе, уникаль табигый һәм рухи байлыгы булган ил, бердәм дәүләт кысаларында күп халыкларны, мәдәниятләрне һәм дини конфессияләрне берләштергән ил. Бу көнне һәрберебез үзен бөек державаның бер өлеше итеп тоя.

Күпләребез өчен Россия кече Ватаннан – без туган, яшибез, эшлибез, балалар үстерәбез торган урыннардан башлана. Үзенең кече Ватаны турында кайгыртып, аксубайлылар илебезнең байлыгын арттыралар һәм һәрберебездән, хезмәтебездән, инициативабыздан һәм гражданлык җаваплылыгыбыздан безнең районның бүгенгесе һәм киләчәге тора. Без туган җиребез, аның халкы белән горурланабыз, аны матур һәм чәчәк атучы итәргә тырышабыз.

Хөрмәтле аксубайлылар! Сезнең һәр көнегез Россия халкы һәм безнең изге җиребез, барыбыз өчен дә шундый зур һәм туган җирегез өчен горурлык һәм уңай эмоцияләр белән тулсын! Сезгә чын күңелдән тынычлык, сәламәтлек һәм иминлек телим!

К. К. Гыйлманов, Аксубай муниципаль районы башлыгы.