Хөрмәтле аксубайлылар! Кадерле кунаклар! Сезне чын күңелдән Сабантуе бәйрәме белән котлыйм!

2021 елның 13 июне, якшәмбе

Чыннан да, халык бәйрәме аксубайлылар өчен һәрвакыт көтеп алынган вакыйга булды һәм шулай булып кала да. Гасырлар уртасында барлыкка килгән Сабантуе күптәннән милли чикләргә күчте һәм чын мәгънәсендә бөтенхалык һәм яраткан бәйрәменә әверелде. Сабантуе батырларының күңел ачуы, кунакчыллыгы, азарты, кызу көрәшләре белән төрле милләт һәм төрле яшьтәге кешеләрне берләштереп, йөрәкләрне яулый. Бу - өмет, уңышлар, шулай ук алда яхшы уңыш һәм яхшы ел булуына ышаныч бәйрәме. Авыл халкы аны күтәренке кәеф белән, башкарылган бурычны тоеп, лаеклы эшләрен аңлап, шатланып каршы ала.

Хөрмәтле аксубайлылар! Үзенең көндәлек хезмәтләре белән районның һәм республиканың социаль-икътисади үсешенә бәяләп бетергесез өлеш кертүчеләргә ихлас рәхмәтемне белдерәм. Кадерле авыл хезмәтчәннәре, игътибар һәм туган җиргә тугрылыклы булуыгыз, районыбыз иминлеге турында даими кайгыртуыгыз өчен рәхмәт сезгә.

Сезгә чын күңелдән нык сәламәтлек, тынычлык, барыгызга да иминлек, кырларда мул уңыш, өстәлдә муллык һәм күңелдә гармония телим! Бәйрәм сезгә бик күп онытылмаслык һәм якты тәэсирләр алып килсен!

Аксубай муниципаль районы башлыгы-Совет рәисе Камил Гыйлманов